Tamara Koyn- swój pierwszy skok wykonała w 1983 roku, od 1985 roku jest pionierką konkurencji  spadochronowej Freestyle’u, do obecnej chwili wykonała około 3000 tego typu skoków.

Tamara ukończyła studia na kierunku „Metody nauczania tańca”, w tym zajęcia z inżynierii ruchu. Następnie kontynuowała studia na Uniwersytecie Webster, aby uzyskać drugi tytuł licencjata w dziedzinie komunikacji medialnej, z naciskiem na produkcję Video,  które ukończyła w 1991 roku. Wiedzę zdobytą na uczelni  zastosuje w swoich skokach na Freestyle’u i Freeflying’u.

Jako pierwsza w świecie opublikowała książki i filmy na temat Freestyle’u. Pierwszy artykuł Tamary na temat freestyle’u zatytułowany „Beginning Freestyle” zostaje opublikowany w magazynie PARACHUTIST. w 1989 roku pierwsze artykuły Tamary zostają opublikowane w czasopismach za granicą. W 1989 r. Tamara publikuje pierwszą w historii książkę o freestyle’owych skokach spadochronowych  „Freestyle Notes”. W1991 roku Tamara publikuje swoją drugą książkę „More Freestyle Notes”. W 1992 roku  tytuł „Freestyle Notes” został całkowicie zmieniony i opublikowany jako „Basic Freestyle Notes”. W1993 roku ukazała się książka „More Freestyle Notes 2nd Ed.”

W 1988 roku Tamara po raz pierwszy pojawia się w opublikowanych filmach spadochronowych w serii Skydive USA Michaela Mc Gowana. Od 1988 roku jest trenerem Freestyle’u w USA, Australii i Europie, do tej  pory Tamara poprowadziła ponad 20kursów.

W 1991 r. wraz z kolegą z zespołu, Tamara po raz pierwszy w historii zawodów światowych używa rekwizytów rozkładając różowe chorągiewki, wykonując choreograficzne figury. Jest 4-krotną medalistką Mistrzostw Świata.

W 1992 r.  Tamara wraz z partnerem, Tonym  Loperem publikuje pierwszy i wciąż jedyny film instruktażowy na temat freestyle’owego skoku spadochronowego. W 1999 r. wykonuje swój pierwszy skok w kombinezonie Bird-man Wing Suit.

Tamara Koyn zadebiutowała jako sędzia w zawodach we Freestyle’, w 1993 roku. Następnie rozszerzyła swoje umiejętności sędziowskie o Skysurfing, Freeflying, Formation Skydiving , Canopy Formation i Wingsuit.

Tamara jest obywatelką USA , sędzią spadochronowym FAI.  Pracuje również w Podkomisji ds. Konkurencji artystycznych FAI/ISC.

Niesamowita kobiety z wyjątkowymi osiągnięciami w sporcie spadochronowym! Miałam okazję poznać ją bliżej mieszkając razem w pokoju.