Osiemnaście lat temu, 8 lutego 2006 roku, padł największy rekord świata w historii spadochroniarstwa sportowego. Rekord, który utrzymuje się od tamtej pory i ze względu na zmiany i ewolucję w sporcie, może nigdy nie zostać pobity ani nawet wyrównany.

Jutro przypada rocznica pobicia rekordu świata w największej formacji: 400-way, ustanowionego w Udon Thani w Tajlandii. Podczas trzeciego skoku ze spadochronem tego niewiarygodnie pięknego lutowego dnia, World Team 2006, prowadzony przez Bj Wortha i wytrawny zespół kapitanów, ustanowił nowy rekord świata, budując malowniczą formację 400-Way.

Ta oszałamiająca formacja pobiła poprzedni rekord 357 skoczków spadochronowych, który został ustanowiony przez World Team 2004.

400 skoczków spadochronowych z 30 krajów wystartowało z wysokości 26 500 stóp AGL, zbudowanych płynnie i metodycznie, utrzymywało kompletną formację przez 4,25 sekundy, zanim  otworzyli na wysokości nieco poniżej 7000 stóp. To ponad 20 000 stóp swobodnego spadania!

World Team 2006 składał się z ponad 500 członków World Team z 31 krajów, w tym zespołu formacyjnego, zespołu alfa, kamerzystów, członków zespołu dokumentacyjnego, obsługi naziemnej, zespołów wsparcia oraz ponad 100 członków Królewskich Sił Powietrznych Tajlandii i wsparcia naziemnego.

Załoga składała się z pięciu samolotów C-130 Hercules oraz kolejnych sześciu w stanie gotowości.

Kilka dni później, po tym rekordzie, zespół zebrał się ponownie, tym razem dodając dodatkowych 600 skoczków spadochronowych. Razem wykonali masowy skok nad Bangkokiem w ramach ceremonii otwarcia ogromnego, nowo wybudowanego międzynarodowego lotniska.

Podczas tego skoku ponad 1,000 skoczków spadochronowych było razem w powietrzu, aby wykonać największy masowy skok w historii!