Cheryl Stearns skończyła 65 lat! Oficjalnie wykonała swój ostatni, pożegnalny lot w American Airlaner i przeszła na emeryturę! W swoim życiu napotkała niezliczone przeszkody, z których żadna nie przeszkodziła jej w osiągnięciu doskonałości we wszystkim, na co się zdecydowała. Wykonała ponad 21.000 skoków. Zdobyła wiele tytułów i medali z Mistrzostw Świata. Spędziła 15 lat w armii i była pierwszą kobietą, członkiem elitarnego zespołu spadochronowym Golden Nights. Skakała z samolotu w 35 krajach i 32 państwach. Wygrała 30 krajowych mistrzostw kobiet w skokach spadochronowych, pięć mistrzostw świata wojska i dwóch ogólnych mistrzostwach świata.

W listopadzie 1995 roku, skoczyła 352 razy w ciągu 24 godzin, jednego dnia, ustanawiając rekord świata kobiet, który jest wciąż nie pobity. Kiedyś wyskoczyła nad Statuą Wolności, kręcąc się wokół jej korony z ciągnącym się strumieniem dymu u nogi oraz flagi przywiązany do jej pleców, lądując na oczach setek ludzi. Innym razem skakała wokół łuku St. Louis, jeszcze innym razem, skakała z balonu na basenie w Sea World. Kiedy skakała na pokazach z zespołem spadochronowym US ARMY na stadionach i festiwalach, spikerzy nagłaśniali jej imię przez głośniki: „A teraz skacze Cheryl Stearns, pierwsza kobieta w US ARMY” czym przyprawiała wszystkich o owacje.

Po odejściu na emeryturę planuje przenieść się do Nowego Meksyku, gdzie będzie mieć lądowisko w pobliżu podwórka, pozwalając jej latać prywatną Cessną gdziekolwiek chce.

7_”Body Pilot in Command” (Style) Vladimir Milosavljevic & Tamara Koyn 2001