Zakończyła się piąta edycja Plebiscytu Lotniczego Cumulusy 2019. W Gdyni podczas uroczystej gali finałowej wręczono statuetki dla najlepszych lotniczych sportowców, pilotów i grup pokazowych oraz fotografów minionego roku.
W kategorii Cumulus Sportowy po raz drugi z rzędu zwyciężył Andrzej Sołtyk – Mistrz Świata w indoor skydivingu i zdobywca tytułu “najszybszego człowieka na świecie latającego w tunelu”. Oprócz statuetki Złotego Cumulusa i nagrody pieniężnej laureat odebrał z rąk prezesa Aeroklubu Polskiego – Jerzego Makuli – wyjątkowy voucher na lot do Waszyngtonu dla dwóch osób – nagrodę ufundowaną przez PLL LOT.

Andrzej Sołtyk (spadochrony) – skoczek spadochronowy oraz Mistrz Świata w indoor skydivingu. Zdobywca tytułu najszybszego człowieka na świecie latającego w tunelu oraz „hat tricka” – trzech złotych medali podczas jednych zawodów.

Kategoria specjalna – Cumulus Extreme

Kategoria dedykowana pilotom, którzy w minionym roku dokonali wyjątkowych i spektakularnych wyczynów lotniczych wymagających odwagi i wyjątkowych umiejętności.

Arkadiusz „Maya” Majewski – były komandos i instruktor spadochronowy. Ustanowił rekord Guinnessa w najwyższym na świecie skoku spadochronowym w tandemie z wysokości 11 405 m n.p.m.

Andrzej Sołtyk – Mistrz Świata w indoor skydivingu (czyli lataniu w pionowym tunelu aerodynamicznym). Zdobywca tytułu najszybszego człowieka na świecie latającego w tunelu.

Źródło: Cumulusy