W dniu 26 maja zakończyły się zawody Pucharu Świata w celności lądowania, w miejscowości Cordoba (Argentyna). Wszystkie konkurencje zarówno celność lądowania jak i akrobacja były rozgrywane na lotnisku wojskowej szkoły lotniczej. Startowało 98 zawodników, w tym 28 kobiet. W klasyfikacji mężczyzn: 60 seniorów, 10 juniorów. W klasyfikacji kobiet: 22 seniorki, 6 juniorek. 9 zespołów narodowych z: Chile, Argentyny, Brazylii, Bułgarii, USA, Niemiec, Chin, Włoch oraz Czech. Zawodnicy ze Szwajcarii, Francji oraz Polski startowali indywidualnie. Z naszego kraju tylko jeden zawodnik, Rafał Zgierski. Były to bardzo ważne zawody, szczególnie dla społeczności południowo-amerykańskiej,pierwsze tego typu na tym kontynencie. Oficjalne otwarcie w centrum Cordoby zgromadziło ogromną rzeszę publiczności. Piękne pokazy lotnicze, w tym skok z flagą FAI, uświetniły ceremonię otwarcia. Pogoda w pierwszych dniach zawodów nie była najlepsza. Zawody zostały rozegrane po maksimum w celności lądowania. W klasyfikacji indywidualnej celności lądowania mężczyz

  1. Tabor Hynek (Czechy) – 0,05
  2. Gecnuk Jiri (Czechy) – 0,08
  3. Tianbo Gao – Chiny – 0,08

Polski zawodnik Rafał Zgierski skacząc w półfinale, ostatecznie zajął 9 miejsce. Zawody zakończył z wynikiem 0,13, wyprzedzając znakomitych zawodników Niemiec, Włoch i Czech. Rafał to zawodnik utytułowany. W swojej karierze ma wiele międzynarodowych osiągnięć medalowych, w tym:

srebrny medal w klasyfikacji indywidualnej mężczyzzn Spadochronowego Pucharu Świata , Altenstadt (Niemcy), 2010r ;

srebrny medal w klasyfikacji indywidualnej mężczyzn Spadochronowego Pucharu Świata, Locarno (Szwajcaria), 2010r;

złoty medal w klasyfikacji indywidualnej mężczyzn, Spadochronowego Pucharu Świata Peiting (Niemcy), 2014r;

złoty medal w klasyfikacji indywidualnej mężczyzn Spadochronowego Pucharu Świata Peiting (Niemcy),2017r;

srebrny medal w klasyfikacji drużynowej Spadochronowego Pucharu Świata Peiting (Niemcy), 2017r;

srebrny medal w klasyfikacji generalnej Spadochronowego Pucharu Świata Locarno (Szwajcaria), 2017r.

 

W roku 2019 startował w międzynarodowych zawodach spoadochronowych   America Cup na Florydzie w m. Lake Wales, zdobywając medal brązowy w klasyfiacji skoków nocnych na celność lądowania oraz z drużyną złoty medal w klasyfikacji drużynowej.

Prawie wszystkie miejsca na podium zajęli Chińczycy, oprócz klasyfikacji grupowej celności lądowania.

W klasyfikacji Grupowej celności lądowania

  1. Chiny – 0,23, 2. Czechy – 0,25, 3. Włochy – 0,40

W klasyfikacji drużynowej

  1. Chiny – 18 pkt. 2. Czechy- 28 pkt, 3. Włochy – 46 pkt.