Na lotnisku Grobnik, w chorwackiej miejscowości Rijeka został rozegrany Spadochronowy Puchar Świata Rijeka 2021. Były to jedne z cyklu sześciu zawodów, rozgrywanych w celności lądowania. Tradycyjnie już, w Chorwacji odbywają się pierwsze zawody serii.

W zawodach brała udział drużyna reprezentująca Kraków.

Zawody zostały rozegrane w pełnym wymiarze, czyli wszyscy zawodnicy wykonali po osiem skoków. Po ośmiu kolejkach skoków pięcioosobowy zespół z Krakowa zajął siedemnaste miejsce. Najlepsze wyniki z Polaków osiągnął Jan Mach, zajmując czternaste miejsce w klasyfikacji Masters.
W klasyfikacji drużynowej zwyciężyli Czesi z „Czech Republic Military Team I”. Na drugim miejscu uplasowali się Niemcy z zespołu „Sportfordergruppe BW Team I”. A trzeci byli znowu Czesi z drużyny „Czech Military Team II”.

klasyfikacji indywidualnej mężczyzn zwyciężył Stefan Wiesner z Niemiec, drugi był Miroslav Kriz z Czech, a trzeci Jiri Gecnuk również z Czech.

Klasyfikację indywidualną kobiet wygrała Erica Franz ze Szwajcarii, druga była Tatjana Gustke z Niemiec, a trzecia Julia Schosser z Austrii.

klasyfikacji indywidualnej Masters pierwsze miejsce zajął Jiri Gecnuk, drugie miejsce Tamas Banszki z Węgier, a trzecie jego rodak Tamas Varga.

Źródło: Sekcja Spadochronowa WKS „Wawel”