W dniu 3 września odbyły się zawody w celności lądowania o Memoriał Wiesława Starca. 8 zawodników w konkurencji spadochronów szybkich, 13 w konkurencji spadochronów klasycznych.

Wykonano 4 kolejki skoków.

Konkurencja spadochronów klasycznych

  1. Jakub Wójciak – 0,02
  2. Jan Mach – 0,03
  3. Ireneusz Jasiński – 0,44

Konkurencja spadochronów szybkich

  1. Andrzej Staniak
  2. Michał Migała
  3. Michał Zwoliński

Klasyfikacja drużynowa

  1. WKS Wawel Kraków
  2. Aeroklub Rzeszowski
  3. ZPS Rzeszów

GRATULACJE!

Jego organizatorem było Stowarzyszenie Mieleckich Spadochroniarzy oraz Fundacja Biało-Czerwone Skrzydła. Do Mielca przyjechało ponad 20 skoczków spadochronowych, by rywalizować w zawodach na celność. Wydarzenie od dwóch lat jest organizowane przez Stowarzyszenie Mieleckich Spadochroniarzy, pamięci Wiesława Starca. W tym roku do organizatora dołączyła Fundacja Biało-Czerwone Skrzydła. W piątek, 2 września, delegacja mieleckiego Aeroklubu zapaliła symbolicznego znicza na grobie Wiesława Starca.

Wiesław Starzec był absolwentem Technikum Mechanicznego w Mielcu. Zaraz po maturze został zatrudniony w WSK Mielec, dzisiejszym Zakładzie Lotniczym „PZL-Mielec” i pracował tam do 2006 roku. Później był pracownikiem JET AIR Warszawa. Od lat szkolnych należał do Aeroklubu Mieleckiego, specjalizując się najpierw w spadochroniarstwie, a następnie w wieloboju spadochronowym i w tej dyscyplinie znajdował się w ścisłej czołówce krajowej. Był mistrzem w swoim fachu, wielokrotnie zobywał I i II miejsca w Wieloboju Spadochronowym.

W latach 70. i 80. był członkiem kadry narodowej i  reprezentantem Polski w Międzynarodowych Mistrzostwach Państw Socjalistycznych w NRD, Bułgarii, CSRS, ZSRR i Korei Północnej. Przez 21 lat był instruktorem spadochronowym w Aeroklubie Mieleckim. W swojej karierze zawodowej pracował min., jako skoczek, instruktor spadochronowy, pilot liniowy, pilot instruktor w Ośrodku Szkolenia Lotniczego Royal-Star Aero oraz jako pilot w Polskich Zakładach Lotniczych w Mielcu.

Ponadto był instruktorem narciarskim w PTTK Mielec i Nauczycielskim Klubie Narciarskim „Śmig” Mielec. Otrzymał także licencję pilota doświadczalnego, lecz nie zdążył jej już odebrać.

Źródło: Korso.pl