Jackie Smith z Wielkiej Brytanii, jako żołnierz służący w 1971 roku w wojsku angielskim, była pierwszą kobietą, która dołączyła do zespołu The Red Devils.
Przez sześć lat reprezentowała Pułk Spadochronowy na zawodach wojskowych na całym świecie, a także w zawodach cywilnych i Brytyjskich Mistrzostwach Narodowych, wygrywając wiele zawodów, wielokrotnie zdobywając tytuł Mistrza Krajowego.
Mistrzyni w akrobacji Kobiet w latach 1973–77, 79 oraz 81. Była w zespole drużynowych mistrzów świata w roku 1973 z Czerwonymi Diabłami, w roku 1977 z Symbiozą, a także reprezentując swój kraj na 7 Mistrzostwach Świata we wszystkich dyscyplinach: akrobacji, celności 4-way oraz 8-way.
Otrzymała srebrny medal w 4 way na Mistrzostwach Świata RW w Chateauroux we Francji i kolejne srebrne w celności, w RW, Pegasus, w Grazu w Austrii.
1 września 1978 r. Na Mistrzostwach Świata w Zagrzebiu, w byłej Jugosławii Jackie Smith na spadochronie Strato Star była pierwszą osobą na świecie i wciąż jedyną kobietą/mężczyzną, która zdobyła dziesięć kolejnych center na zawodach, zdobywając „złoto” dla Wielkiej Brytanii; za ten wyczyn znalazła się w księdze rekordów Guinnessa. W 1979 roku była mistrzynią krajową w celności, 4-way oraz 8-way.
Została nagrodzona Pucharem Księcia Walii, a także nagrodą Royal Aero Club „Gold”, dołączając do grona Wright Brothers, Louis Bleriot i Geoffrey de Havilland.
Jackie po raz pierwszy trenowała ze Złotymi Rycerzami w 1972 roku, skacząc i trenując w Camp McCall i Laurenburgu.
W 1980 roku pracowała w Ohio, skacząc na King’s Island wraz z czterema innymi skoczkami; każdej nocy wyskakiwali z DC 3 Sugar Alpha na arenę wielkości ringu bokserskiego.
W 1981 roku miała rzadką okazję zeskoczyć z pionowej formacji skalnej El Capitan w Parku Narodowym Yosemite,
W 2013 roku Jackie Smith stała się pierwszą Brytyjką i jak dotąd jedynym Brytyjczykiem, który osiągnął tak rzadki i wyjątkowy zaszczyt bycia wprowadzonym do Galerii Sław Skydivingu za swoje „życiowe osiągnięcia w sporcie”.
Jacqueline „Jackie” Smith została nagrodzona nagrodą Jima Crockera przez Brytyjskie Stowarzyszenie Spadochronowe, za „Znakomity wkład w spadochroniarstwo sportowe”.