W Canopy Pilotingu rywalizuje 34 sportowców, reprezentujących 16 krajów: Australię, Czechy, Danię, Francję, Niemcy, Węgry, Włochy, Nową Zelandię, Polskę, Słowację, Hiszpanię, RPA, Szwecję, Zjednoczone Emiraty Arabskie, USA i Ukrainę.

W  pierwszej kolejce Canopy Piloting rozegrano  cztery konkurencje: dokładność, dystans, styl dowolny i szybkość USA i Francja zajęły do tej pory pierwsze 5 miejsc w tabeli liderów.

W klasyfikacji ogólnej:

  1. Travis Mills
  2. Cedrig Veiga Rios
  3. Nicholas Batsch

Travis Mills (USA) nie zajął pierwszego miejsca w żadnej z kolejek, ale dzięki sumie punktów zdobył pierwsze miejsce, Cedric Veiga Rios (FRA), Nicholas Batsch (USA), którego nazwisko znalazło się w najwyższej pozycji w poszczególnych konkurencjach.

Nicolas Batsch – zwycięzca The World Games 2017 – zajął 22. miejsce w rundzie szybkościowej z tym, co nazwał w poście na Instagramie „krytycznym błędem”, ale pozostaje zmotywowany do reszty zawodów. Cornelia Mihai (ZEA), która zdobyła brązowy medal w 2017 roku, jest pierwszą kobietą w rankingu, zajmując 8. miejsce obok Armando Fattoruso (ITA) i Kai Bunkus (GER). Cedric Veiga Rios zajął 9. miejsce w 2017 roku.

Wielokrotny mistrz i zwycięzca World Games 2013 i FAI World Air Games 2015, Curt Bartholemew (USA) zdobył 86 punktów. Armando Fattoruso (ITA) i Nicolas Coadic (FRA) zdobyli po 84 punkty.

Pilotki Robin Jandle, Jeannie Bartholemew (obie USA) i Cornelia Mihai (Zjednoczone Emiraty Arabskie) uzyskały 67 punktów.