Wielka strata – Francuz Vince Reffet, „Jetman” zginął w wypadku, w Dubaju

Francuz Vince Reffet, część zespołu „Jetman”, który wykonywał akrobacje nad Dubajem z plecakiem odrzutowym (skrzydłami z włókna węglowego), zginął w wypadku treningowym, w Dubaju, dnia 17.11.2020.

Cześć Jego Pamięci!

Skrzydła  z włókna węglowego są zasilane czterema silnikami odrzutowymi mini. Sprzęt, który jest sterowany przez ruchy pilota, jest w stanie osiągnąć prędkość 400 kilometrów na godzinę. W skład zespołu Jetman wchodzą również Francuz Fred Fugen i pilot z Emiratów Ahmed Alshehhi. To wielka strata dla zespołu i całej społeczności, nie tylko spadochronowej. Ich wyczyny niezmiennie zachwycały wszędzie gdzie tylko się pokazali.

W momencie swojej śmierci, Reffet zgromadził szereg osiągnięć i rekordów, zarówno w dziedzinie spadochroniarstwa, jak i BASE jumpingu. Jego najbardziej godne uwagi ostatnie osiągnięcia, które pochodzą z jego profilu Soulflyers to:

2017 – Wejście do otwartych drzwi lecącego w powietrzu Pilatus Porter, po skoku BASE ze szczytu Jungfrau w Alpach Szwajcarskich

2016 – Stworzenie uprzęży swoopingowej MUTANT, wizję, którą Vince miał dekadę wcześniej.

2015 – lot obok największego samolotu pasażerskiego Airbus A380.

Rossy i jego pomocnik Vince Reffet zostają zrzuceni z helikoptera na wysokości 1676 m i dołączają do ogromnego samolotu, który szybuje nad miastem na wysokości 1219 m.

2014 – skok z wysokości 33 000 stóp (Mont Blanc) i skoki BASE z najwyższego budynku świata (Burj Khalifa).

https://www.jetman.com/en/jetman-stories

Vince Reffet & Fred Fugen’s Highest Jump … – YouTube