W kategorii Cumulus SPORT  1 miejsce zdobyła Ewa Wesołowska!!! GRATULACJE!

Sportowcy spadochronowi zajęli cztery miejsca w  plebiscycie CUMULUSY 2021, w kategorii SPORT:

1. Ewa WESOŁOWSKA; 5. Irena PACZEK-KRAWCZAK; 8. WKS WAWEL; 9. Dawid WINCZEWSKI.

W dniu 26 lutego 2022 r., w hotelu Airport Hotel Okęcie w Warszawie odbyła się uroczysta gala siódmej edycji ogólnopolskiego plebiscytu lotniczego Cumulusy 2021.

  1. Ewa Wesołowska

Zawodniczka Wojskowego Klubu Sportowego „Wawel”, członek Spadochronowej Kadry Narodowej i Reprezentacji WP w Spadochroniarstwie, na co dzień pełniąca służbę w Ośrodku Szkolenia Wysokościowo-Ratowniczego i Spadochronowego Sił Powietrznych. Posiada wykonane ponad 3500 skoków spadochronowych, głównie na celność lądowania. W roku 2021 została indywidualną Spadochronową Mistrzynią Polski, zdobywając złoty medal podczas 57. Spadochronowych Mistrzostw Polski w Celności Lądowania, w Chrcynnie, w dniach 07-10.09 br. Ponadto z zespołem „KRAKÓW Wawel” wywalczyła po raz pierwszy w historii złoty medal w generalnej klasyfikacji drużynowej Pucharu Europy Wschodniej w Celności 2021. Niejako „po drodze” zdobywając w tym roku, w poszczególnych zawodach the East European Accuracy Cup indywidualnie dwa medale brązowe (EEAC Kraków 2021, EEAC Montana 2021) oraz drużynowo dwa medale złote (EEAC Kraków 2021, EEAC Montana 2021) i jeden brązowy (EEAC Brasov 2021). Osiągnęła w tym roku również najwyższe wyniki z Polski na zawodach sportowych pierwszej i drugiej kategorii: 44. Spadochronowych Mistrzostwach Świata Armii CISM (4 miejsce, Katar, 15-30.11) i 6. Międzynarodowych Spadochronowych Mistrzostwach Dubaju FAI (7 miejsce, Zjednoczone Emiraty Arabskie, 09-16.12).

  1. Irena Paczek-Krawczak

Irena na co dzień jest oficerem w 12 Brygadzie Zmechanizowanej w Szczecinie. Dzięki przychylności przełożonych, potrafi jednak połączyć pracę zawodową i życie prywatne z pasją jaką jest dla niej spadochroniarstwo. Jest zawodniczką Wojskowego Klubu Sportowego „Wawel”, członkiem Spadochronowej Kadry Narodowej i Reprezentacji Wojska Polskiego w Spadochroniarstwie. W swojej spadochronowej karierze wykonała ponad 3400 skoków spadochronowych.

W sezonie sportowym w 2021 roku zdobyła:

Złoty medal w indywidualnej klasyfikacji generalnej Pucharu Europy Wschodniej (East European Accuracy Cup) po 5 rundach rozgrywanych w spadochronowej celności lądowania w pięciu krajach: Bułgarii, Mołdawii, Polsce, Rumunii i na Węgrzech, w tym:

  • I miejsce, z wynikiem 7 cm Pucharu Europy Wschodniej w Krakowie
  • I miejsce z wynikiem 13 cm Pucharu Europy Wschodniej w Bułgarii
  • II miejsce w finałowej rundzie Pucharu Europy Wschodniej na Węgrzech z wynikiem 7 cm

Złoty medal w drużynowej klasyfikacji generalnej Pucharu Europy Wschodniej (East European Accuracy Cup).

Srebrny medal w klasyfikacji indywidualnej celności lądowania w  Spadochronowych Mistrzostwach Polski w Warszawie.

Złoty medal w klasyfikacji drużynowej celności lądowania w  Spadochronowych Mistrzostwach Polski w Warszawie.

  1. Kraków Wawel

Drużyna spadochronowa w celności lądowania (składu zmiennego) i projekt Miasta Krakowa oraz Wojskowego Klubu Sportowego „Wawel”, trwający od 2009 r. i polegający na udziale zespołu pod tą nazwą we wszystkich zawodach Spadochronowego Pucharu Świata, a od 2016 r. również we wszystkich zawodach Pucharu Europy Wschodniej w Celności. W roku 2021 r. zespół (w składzie Irena Paczek-Krawczak, Ewa Wesołowska, Artur Gosiewski, Kamil Wójciak) wywalczył po raz pierwszy w historii pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej the East European Accuracy Cup, Irena Paczek-Krawczak po raz drugi z rzędu była na pierwszym miejscu w całorocznych zmaganiach, a Kamil Wójciak jako pierwszy Polak w historii zajął miejsce na podium również w klasyfikacji generalnej (III miejsce).
Na sukcesy w całorocznej klasyfikacji generalnej Pucharu Europy Wschodniej w Celności 2021 złożyły się medale zdobyte w ciągu całego roku w poszczególnych zawodach:
– klasyfikacja drużynowa: dwa złote, jeden brązowy;
– klasyfikacje indywidualne: dwa złote, jeden srebrny, trzy brązowe.

  1. Dawid Winczewski

Srebrny medalista Mistrzostw Świata w Wingsuit Flying 2021, które odbyły się w Tanay (Rosja). Wraz z drużyną zdobył również na tych zawodach medal brązowy. Rekordzista kraju, Europy, świata. Ustanowił m.in. rekord świata w prędkości postępowej w kombinezonie Wingsuit: 324,4 km/h. W swojej karierze zdobył 10 medali na zawodach międzynarodowych. Niezwykle skromny, bardzo utalentowany, najlepszy polski zawodnik w tej dyscyplinie sportu spadochronowego.

GRATULACJE!

Źródło: www.dlapilota.pl oraz www.Cumulusy.pl