Cheryl Stearns, członek International Skydiving Museum & Hall of Fame ma ponad 23 000 skoków spadochronowych na koncie, została mianowana honorową przewodniczącą Festiwalu D’Avion 2019. Będzie skakała w dniach 12 i, 13 kwietnia na pokazach otwierających festiwal.

Pięć oddziałów miejscowego wojska potwierdziło swój udział w festiwalu zapewniając pokazy różnorodnych statków powietrznych, przeloty i pokazy sprzętu wojskowego, a także skoki na celność zespołów pokazowych.

Stearns to legenda spadochroniarstwa, była pierwszą kobietą w elitarnym wojskowym zespole pokazowym Golden Knights. Skakała z samolotu w 35 krajach i 32 stanach. Wygrała 30 krajowych mistrzostw w skokach spadochronowych, pięć światowych mistrzostw wojskowych i dwa ogólne mistrzostwa świata.

W 1995 roku skoczyła 352 razy w ciągu jednego dnia, ustanawiając kobiecy rekord świata.

Skoczyła kiedyś wokół korony Statuy Wolności, z dymem wypływającym z kanistrów na jej butach i amerykańską flagą przywiązaną do jej pleców. Cheryl Stearns ma 63 lata.
Zapytana: „Dlaczego warto skakać w wieku seniora? „Lubię koleżeństwo, ale nadal jestem bardzo, bardzo konkurencyjna”, powiedziała, chciałbym dalej skakać do wieku 80 lat.

„Każdy skok jest inny, nigdy nie jest taki sam – skok pokazowy jest tak inny niż normalne skoki na zawodach. I każde miejsce, w którym skaczę,  jest inne, podobnie jak ludzie,  których spotykam, miejsca, do których chodzę – o to właśnie chodzi ”.