Biało-czerwona w błękitach

2 maja 2014 roku, w Dniu Flagi prezydent Bronisław Komorowski otworzył w Warszawie wystawę „Biało-czerwona w błękitach”. Prezentowana przy Krakowskim Przedmieściu wystawa to fotograficzna opowieść o wkładzie Polaków w historię i rozwój światowego lotnictwa.

Od 2 maja do 30 czerwca na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie można było oglądać wystawę „Biało-czerwona w błękitach”. Otwarcia wystawy, prezentującej wkład Polaków w historię i rozwój światowego lotnictwa dokonał prezydent Bronisław Komorowski, honorowy patron. Spadochrony reprezentowała Agnieszka Wiesner, Monika Sadowy-Naumienia oraz Fly Definition.

Plansze tematyczne wystawy

  • KOBIETY W PRZESTWORZACH – Wanda Modlibowska, Pelagia Majewska, Joanna Biedermann, Agnieszka Wiesner
  • MŁODSZE RODZEŃSTWO SPADOCHRONU – PARALOTNIA I VERTICAL FORMATION SKYDIVING – Klaudia Bułgakow i Fly Definition

· POD CZASZĄ SPADOCHRONU – polska kadra powojenna, Monika Sadowy- Naumienia.

Idea akcji Biało-czerwona

Akcja Biało-czerwona pokazuje, że determinacja, odwaga, praca i entuzjazm prowadzą na najwyższe szczyty, nie tylko w sensie dosłownym, lecz i metaforycznym. Pasje i marzenia dodają życiu smaku i nadają mu dodatkowy sens. Nie wszyscy z nas wierzą, że do ich realizacji nie zawsze jest potrzebne wsparcie instytucji, wielkie pieniądze, wpływowi sponsorzy. Niezwykłe historie wyjątkowych Polaków – podróżników, lotników, naukowców, żeglarzy, szybowników, himalaistów, baloniarzy, konstruktorów, paralotniarzy – dowodzą, że nie ma rzeczy niemożliwych. Przedstawiamy niezwykłych ludzi i ich dokonania, które mogą zainspirować – a na pewno zaciekawić. To, co łączy te postaci to też ich przywiązanie do wartości bliskich nam wszystkim; poczucie jedności wynikające z pozytywnego przekazu, jaki niosą barwy narodowe. Wspólnym mianownikiem ich historii jest duma z bycia Polakiem i podkreślanie tego w działaniu. W powietrzu, na szczytach najwyższych gór świata, na morzach i oceanach, na obu biegunach, stacjach naukowych i w kosmosie – naszym Bohaterom towarzyszy biało-czerwona flaga. Więcej na stronie bialo-czerwona.org.