FAI z przykrością poinformowała, że Światowe Igrzyska Lotnicze FAI, które miały odbyć się w Turcji w 2022 roku, zostały odwołane.

Tureckie Stowarzyszenie Lotnicze (THK), któremu przyznano organizację imprezy, zwróciło się do FAI o przesunięcie igrzysk do 2025 r. z powodu obecnej trudnej sytuacji gospodarczej w Turcji. W następstwie tego wniosku Zarząd FAI, po konsultacji z przewodniczącymi Komisji Sportów Powietrznych, podjął decyzję o anulowaniu Igrzysk w 2022 r., zamiast ich odraczać.

Rada ogłosiła ponadto, że Federacja przeprowadzi ogólny przegląd koncepcji i formatu FAI World Air Games przed podjęciem decyzji o przyszłej edycji tych zawodów.

Prezydent FAI Bob Henderson powiedział: „Nie była to łatwa decyzja. Została ona jednak podjęta z myślą o interesie wszystkich oraz z perspektywą długoterminową i strategiczną. FAI World Air Games to flagowe wydarzenie Federacji i dlatego musimy upewnić się, że odbędzie się ono w optymalnych warunkach. FAI skorzysta z okazji, aby wewnętrznie omówić przyszłość World Air Gamesr, biorąc pod uwagę interesy wszystkich interesariuszy FAI.”.

I dodał: „Od samego początku FAI, w tym Biuro FAI i Komisje Sportowe, ciężko pracują nad przygotowaniami do imprezy z naszym cenionym członkiem THK. Jesteśmy wdzięczni naszym tureckim przyjaciołom i dziękujemy im za ich wysiłki.”.

Informacje o przyszłych wydarzeniach FAI World Air Games zostaną przekazane w odpowiednim czasie.

Źródło: fai.org