Dwieście dwadzieścia lat temu, 12października 1799 roku, Jeanne Geneviève  Garnerin – stała się pierwszą kobietą, która z powodzeniem skoczyła bezpiecznie ze  spadochronem, z balonu, z wysokości 900 metrów.

Jeanne-Geneviève Labrosse, która urodziła się w Paryżu, w1775 roku, obserwowała pierwszy lot balonem wodorowym  André-Jacques’aGarnerina oraz skok spadochronowy na Parc Monceau, w Paryżu, 22 października 1797 roku. Zostałajego studentką i żoną, a 10 listopada 1798 była trzecią pasażerką balonu na świecie. Rok później, 12 października 1799 roku , z wysokości 900 metrów, stała się pierwszą kobietą w historii, która skoczyła na spadochronie.

Skakała z wielu balonów na różnych spadochronach, w miastach w całej Francji i Europie. 11 października 1802 roku złożyła wniosek patentowy: „urządzenie zwane spadochronem, mające spowolnić upadek kosza, po pęknięciu balonu.

André-Jacques zmarł w 1823 roku, a Jeanne wycofała się z latania balonem i spadochroniarstwa, przekazując stery swojej siostrzenicy Elisy, która nauczyła się latać balonami w wieku 15 lat, a ostatecznie wykonała 39 profesjonalnych skoków spadochronowych.

W czasie, gdy Jeanne-Geneviève Labrosse Garnerin zmarła w 1847 roku, jej siostrzenica Elisa Garnerin była obchodzona w całej Europie jako najwspanialsza na świecie aeronautka i spadochroniarka.