XXIII Mistrzostwa PARA SKI

Zarząd Główny Związku Polskich Spadochroniarzy oraz XIX Oddział Związku Polskich Spadochroniarzy w Bielsku-Białej zapraszają do udziału w kultowej imprezie XXIII Mistrzostwach PARA SKI i trójboju zimowym.

Zawody zostaną rozegrane w dniach 4–6.03.2021 r. w Szczyrku oraz w Bielsku-Białej.

Jedną z konkurencji Pucharu będą skoki na celność lądowania z podziałem na spadochrony szybkie i celnościowe – lotnisko Aeroklubu Bielsko-Bialskiego EPBA. Skoki będą odbywały się ze śmigłowca (prawdopodobnie Mi-8) z Tomaszowa Mazowieckiego.

Podczas zawodów skoczkowie spadochronowi będą mogli zmierzyć się jeszcze w dwuch konkurencjach: slalom narciarski gigant – COS Szczyrk; strzelanie z pistoletu CZ 9mm – strzelnica kryta w Bielsku-Białej.

Zawodnicy będą rywalizować w klasyfikacji indywidualnej oraz drużynowej – drużyny trzyosobowe. Klasyfikacja w całym wieloboju oraz w Para Ski czyli slalom i skoki spadochronowe.

Zgłoszenia udziału w XXIII Pucharze Polski PARA SKI należy dokonać drogą elektroniczną przez kierujące oddziały do 15.02.2021 r. Ilość uczestników ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Zawodnicy zakwaterowani będą w Hotelu Stara Szmergielnia w Bielsku-Białej.

Więcej informacji na w piśmie organizacyjnym na stronie www.zpspolska.pl

Źródło: Związek Polskich Spadochroniarzy