Nowy rekord został ustanowiony. GRATULACJE!!!

Jest to rekord niestety nie uznawany przez FAI, na razie nie ma takiej kategorii rekordów w Kodeksie Sportowym FAI. Najpierw ustanowiono rekord: skład 7 osobowy wingsuitów plus pilot (w piątek), w sobotę natomiast poprawiono rekord:  pilot i 8 osób wingsuitów  leciało razem w zaplanowanym szyku. Wydarzenie zaplanował i profesjonalnie poprowadził Piotr Walasek w Elblągu podczas Baltic Wingsuit Meet.

Strefa/spadochronowa/Baltic

Samolot: Technoavia SMG-92 Turbo-Finist.

Pilot: Bartłomiej Ledwon

Wingsuiterzy:Jakub Juszczak, Dariusz Kobyłecki, Jakub Mijakowski, Tomasz Nowicki, Janusz Paliszek-Saładyga, Piotr Walasek, Oskar Wiktor Wojciechowicz, Dawid Winczewski, Tomasz Zagała. To najlepsi i najbardziej doświadczeni w Polsce skoczkowie wingsuit. Wszyscy mają bardzo duże umiejętności, średnia wykonanych przez nich skoków to 1500. Jeden ze skoczków ma za sobą aż 2700 skoków

Wcześniej skoczek Piotr Walasek oraz pilot Bartłomiej Ledwon wykonali nad Elblągiem wspólny lot wingsuit i samolotu wynoszącego (Technoavia SMG-92T Turbo Finist). – Takie przedsięwzięcia zorganizowano do tej pory w czterech miejscach na świecie. – Podobne loty, ale w większej obsadzie, były organizowane w Portugalii z Pilatusa PC6 i w USA z Wilgi Draco.

Wingsuiting to sport ekstremalny, w którym skoczek ubrany w specjalny kombinezon skacze z dużej wysokości: z samolotu, szczytu urwiska, wysokiej budowli a następnie szybuje. Lot kończy się otwarciem spadochronu i lądowaniem. Kombinezon wingsuit zmniejszając prędkość opadania i zwiększając prędkość w poziomie pozwala na znacznie dłuższe przebywanie w powietrzu. Zgodnie z zaleceniami Amerykańskiego Stowarzyszenia Spadochronowego, aby wykonać pierwszy skok wingsuit, należy mieć wykonane co najmniej 200 zwykłych skoków spadochronowych w ciągu ostatnich 18 miesięcy. Próba ustanowienia rekordu odbyła się podczas imprezy spadochronowej Baltic Wingsuit Meet.

Źródło. portEl.pl

Tam znajdziecie również fotoreportaż z tego przedsięwzięcia.