SPORT SPADOCHRONOWY
SPORT SPADOCHRONOWY

KOLEJNE PODIUM PUCHARU SWIATA Z UDZIAŁEM POLEK

W zawodach Spadochronowego Pucharu Świata w celności lądowania, które odbyły się w m. Belluno (Włochy), w dniach 9- 11. 08. 2013 r. startowało 203 zawodników, w tym 33 kobiety i 16 juniorów.

41 drużyn z 18 krajów ( w tym 6 reprezentantek Polski: Agnieszka WIESNER , Bogna BIELECKA, Ewa WESOŁOWSKA, Irena PACZEK- KRAWCZAK, Iwona RACZKIEWICZ oraz Monika SADOWY-NAUMIENIA, startująca w barwach reprezentacji wojskowej. Rozegrano 7 kolejek skoków.

W klasyfikacji kobiet

Polki uplasowały się na następujących miejscach.

2. ITALY NATIONAL TEAM – 0,57 m.
  3. CZECH REPUBLIK MILITARY TEAM II – 0,62 m.

3. DONNE ITALY - Włochy

W zawodach startowały 4 drużyny z Polski oraz dwie osoby indywidualne.

Zawody Pucharu Świata są najpopularniejszymi zawodami celnościowymi na świecie.

Są organizowane już tradycyjnie w atrakcyjnych turystycznie miejscach, ściągając tym samym tłumy kibiców oraz media. Zawody w Belluno były przygotowane, jak co roku, perfekcyjnie.

Puchar Świata Series to sześć edycji zawodów, przeprowadzanych według odmiennego regulaminu niż Mistrzostwa Europy czy Świata.

Tutaj liczą się wyniki wszystkich pięciu członków drużyny, z każdego skoku, co jest dużo trudniejsze do wykonania a jednocześnie świadczy o poziomie sportowym całej drużyny.

Polskie drużyna kobieca na zawodach w Belluno po raz kolejny potwierdziła, że należy do grona najlepszych na świecie.

Trzeba dodać, że gdyby nasza reprezentantka Monika Sadowy-Naumienia skakała w narodowej drużynie POLAND, Polki uplasowałyby się na 3 miejscu w klasyfikacji końcowej zawodów, w łącznej klasyfikacji z 40 drużynami.

Warto również podkreślić, że najlepsza zawodniczka Agnieszka WIESNER, która stanęła na najwyższym podium w klasyfikacji kobiet, ze swoim znakomitym wynikiem 0,05 m. zajęłaby w klasyfikacji mężczyzn 5 miejsce (na 203 osoby startujące w Pucharze Świata).

Są to bardzo obiecujące wyniki naszej reprezentacji, tuż przed wyjazdem ekipy na Mistrzostwa Europy w konkurencjach klasycznych, które odbędą się w m. Cheboksary (Rosja), w dniach 20 – 28 sierpnia 2013 r.

Na zawodach poprzedniej, trzeciej edycji Pucharu Świata w celności lądowania, które odbyły się w m. Altenstadt (Włochy), Monika SADOWY- NAUMIENIA zdobyła srebrny a Agnieszka WIESNER brązowy medal.