SPORT SPADOCHRONOWY
SPORT SPADOCHRONOWY

Dwa medale przywozi polska 21 osobowa spadochronowa reprezentacja naszego kraju z Dubaju.

W dniach 27 listopada do 10 grudnia 2013 r. w Dubaju odbywały się: Międzynarodowe Zawody Spadochronowe, Dubaj 2013.

Polskę reprezentowała, w konkurencji celności lądowania, drużyna kobiet w składzie: Monika Sadowy-Naumienia, Bogna Bielecka, Irena Paczek-Krawczak Iwona Raczkiewicz, Ewa Wesołowska.
oraz drużyna POPS, w składzie: Roman Wejksznia, Andrzej Nalepa, Jan Mach, Piotr  Brendler oraz Piotr Dziergas.
Po 10 skokach medale zdobyły:

1. Olga Lepezina – Rosja 0,07;
  2. Ferrand Deborah - Francja – 0,10;
  3. Stalkova Elena – Białoruś – 0,10.

Jedynie Monika Sadowy-Naumienia dotarła do finału zawodów i po 10 skokach uzyskała wynik 0,25. Tym samym uplasowała się na 11 miejscu.

Wyniki po 8 skokach na celność lądowania kobiet pozostałych zawodniczek:

Ewa Wesołowska. - 19 m,. 0,24; Irena Paczek-Krawczak - 20 m, 0,25; Bogna Bielecka – 22, 0,28; Iwona Raczkiewicz - 31, 101.

W konkurencji grupowej celności lądowania, po 10 skokach medale zdobyły drużyny:

Wyniki po 8 skokach na celność lądowania mężczyzn:

64. Jan Mach – 0,30; 69. Piotr  Brendler – 0,36; 73. Piotr Dziergas-0,40; 76. Roman Wejksznia – 0,42; 92.Andrzej Nalepa – 056.

1. Słowenja – 0,17;

2. Włochy – 0,21;

3. Rosja – 0,22.

11. Polska – 104.

Polska reprezentacja w Canopy Formation 2 osobowych, w składzie:

Michał Balonis, Marcin Bąk, Paweł Michalski (kamerzysta).uzyskała wynik 76 i uplasowała się na 4 miejscu

1. Białoruś – 33
  2. Rosja – 37
  3. Chiny - 53

W klasyfikacji ogólnej zawodów w Canopy Piloting Polacy uplasowali się na następujących miejscach: 23. Sebastian Dratwa – 552,017 pkt; 37. Bartosz Rogowski – 444,061 pkt; 62.Maciej Machowicz –.270,095 pkt

Wyniki ogólne

1. Curtis Bartholomew – USA - 806,647 pkt.
  2. Julien Guiho – Francja - 778,914 pkt.;
  3. Jason Moledzki – Kanada - 768,034 pkt..

Polska reprezentacja w Vertical Formation Skydiving VFS 4-way, na 4 Międzynarodowych Zawodach Spadochronowych, Dubaj 2013. Sebastian Matejek, Dariusz Filipowski, Artur Karwowski, Piotr Bereda oraz Agnieszka Roman (kamerzystka) zdobyła 3 miejsce.