SPORT SPADOCHRONOWY
SPORT SPADOCHRONOWY

Wyniki Spadochronowych Mistrzostw Polski – konkurencje Formation Skydiving

Lata 1989 - 2013

 
 
I.      Spadochronowe Mistrzostwa Polski RW-4, Jelenia Góra,
   21-28.08.1989 r.

 

  1. Aeroklub Gliwicki ( Bogdan Bryzik, Mariusz Bieniek, Piotr Knop, Marcin Wilk) – 26 pkt
  2. Aer.Śląski ( Leszek Kubiak, Janusz Kucharski, Krzysztof Filus, Zbigniew Koza) – 23 pkt
  3. WKS „Grunwald”( Mariusz Puchała, Dariusz Szczepański, Grzegorz Chamera, Andrzej Lamch) – 23 pkt

 

Startowało 6 drużyn.

 

II. Spadochronowe Mistrzostwa Polski RW-4, Nowy Targ,
     25. - 28.09.1993r.

 

  1. Aeroklub Polski ( Bogdan Bryzik, Mariusz Bieniek, Piotr Knop, Marcin Wilk) - 31 pkt.
  2. WKS "WAWEL" 1 - 29 pkt.
  3. WKS „Zawisza"- 19 pkt.

 

Startowało 9 drużyn, w tym 1 ze Słowacji.

 

III. Spadochronowe Mistrzostwa Polski RW-4, Kraków, czerwiec 1994 r.

 

  1. Aeroklub Polski ( drużyna Kadry Narodowej w składzie: Mariusz Bieniek, Krzysztof Filus, Marek Kostrzewa, Mirosłąw Wyszomirski, Marcin Wilk) -

25 pkt

  1. WKS „Wawel” I Kraków - 25 pkt
  2. Aeroklub Rybnickiego OW - 15 pkt

 

Startowało 7 drużyn.

 

IV. Spadochronowe Mistrzostwa Polski RW-4, Zielona Góra,

       20.08.-28.08.1995 r.

 

  1. Aeroklub Polski ( drużyna Kadry Narodowej w składzie: Mariusz Bieniek, Krzysztof Filus, Marek Kostrzewa, Mirosław Wyszomirski, Marcin Wilk) – 32 pkt
  2. WKS „Wawel” I Kraków – 29 pkt
  3. Aeroklub Rybnickiego OW – 23 pkt

 

Startowało 5 drużyn.

 

V. Spadochronowe Mistrzostwa Polski RW-4, Nowy Targ - 1996 r.

  1. WKS „Wawel” I Kraków – 26 pkt
  2. Aeroklub Polski ( drużyna Kadry Narodowej w składzie: Mariusz Bieniek, Krzysztof Filus, Artur Kuchta, Mirosław Wyszomirski, Marcin Wilk) – 14 pkt
  3. Aeroklub Rybnickiego OW– 5 pkt

 

Startowało 5 drużyn.

 

VI.             Międzynarodowe Spadochronowe Mistrzostwa Polski RW-4, Gliwice, 27-28.09.1997 r.

 

I.       Aeroklub Polski ( drużyna Kadry Narodowej w składzie: Mariusz Bieniek, Krzysztof Filus, Artur Kuchta, Mirosław Wyszomirski, Marcin Wilk) - 25 pkt

  1. Aeroklub Rybnickiego OW - 18 pkt

III.              Aeroklub Gliwicki - 18 pkt

Startowało 5 drużyn.

 

VII.          Międzynarodowe Spadochronowe Mistrzostwa Polski RW-4, Gliwice,

1998 r.

 

I.       Aeroklub Polski ( drużyna Kadry Narodowej w składzie: Krzysztof Filus, Artur Kuchta, B.Repka, W. Walasiewicz, Marcin Wilk) - 35 pkt

  1. Aeroklub Rybnickiego OW- 31 pkt

III.     Aeroklub Bratysława- 27 pkt

 

Międzynarodowe Spadochronowe Mistrzostwa, rok 1999 – nie odbyły się.

 

VIII.       Międzynarodowe Spadochronowe Mistrzostwa Polski RW-4, Gliwice, 01-03.09.2000 r.

 

I.       WKS „Wawel” Kraków - 34 pkt

  1. Aeroklub Rybnickiego OW- 29 pkt
  2. Aeroklub Poznański- 26 pkt

 

IX.             Międzynarodowe Spadochronowe Mistrzostwa Polski RW-4, Ostrów, 26.09. - 28.09. 2001 r.

  1. Aeroklub Poznański - 45 pkt
  2. WOSSP Oleśnica - 36 pkt
  3. WKS „Wawel” Kraków I- 30 pkt

 

Startowało 6 drużyn.

 

X.                Międzynarodowe Spadochronowe Mistrzostwa Polski RW-4, Ostrów, 2002 r.

 

  1. Aeroklub Poznański - 40 pkt
  2. WKS „Wawel” Kraków I- 31pkt
  3. WOSSP Oleśnica - 26 pkt

 

Startowało 8 drużyn.

 

XI.             Międzynarodowe Spadochronowe Mistrzostwa Polski RW-4, Ostrów, 2003 r.

 

  1. UN4GIVEN            - 51pkt
  2. OSSWR Bydgoszcz - 46 pkt
  3. WKS „Wawel” Kraków I- 29pkt

 

Startowało 7 drużyn.

 

XII.          Międzynarodowe Spadochronowe Mistrzostwa Polski RW-4, Ostrów, 2004 r.

 

I.       OSSWR Bydgoszcz - 30 pkt

II.      Pyrlandia Boogie Aeroklub - 26 pkt

III.     Aeroklub Ostrowski- 25 pkt

 

Startowało 5 drużyn.

 

XIII.       Spadochronowe Mistrzostwa Polski RW-4, Ostrów, 2005 r.

 

I.       UN4GIVEN                     - 119 pkt.

II.       QUATRON                    -   67 pkt.

III.     WKS “Skrzydło”              -   66 pkt.

 

Startowało 7 drużyn.

 

XIV.       Spadochronowe Mistrzostwa Polski RW-4, Ostrów, 2006r.

 

I.       UN4GIVEN                       -   95 pkt.

II.     OSSWR Bydgoszcz

         WKS “Skrzydło”                -   71 pkt.

III.     QUATRON                     - 70 pkt.

 

Startowały 4 drużyny.

 

XV.          Spadochronowe Mistrzostwa Polski RW-4, Bednary, 2011 r.

                              

I.     OSSWR Bydgoszcz          -   96 pkt.

         WKS “Skrzydło” 1            

II.      FLITE CLUB                  -   81 pkt.

III.     SKY CAMP                       -   80 pkt.

 

Startowało 5 drużyn.

 

XVI.       Spadochronowe Mistrzostwa Polski RW-4, Bednary, 2012 r.

 

I.       UN4GIVEN                       -   66 pkt.

II.     OSWRiS Bydgoszcz

         WKS “Skrzydło”1              -   41 pkt.

III.     WKS “Skrzydło” 2             -   37 pkt.

 

Startowało 6 drużyn.

 

XVI. Spadochronowe Mistrzostwa Polski Formation Skydiving, RW-4, Chrcynno, 2-5.10.2013 r.

  1. Un4given-SkyCamp.pl (Sebastian Dratwa, Dariusz Filipowski, Marek Nowakowski, Bartosz Staśkiewicz oraz Andrzej Bartłomowicz)- 125 pkt.
  2. II.OSWRiS/WKS Skrzydło 1 (Piotr Błażewicz, Rafał Filus, Maciej Lamentowicz, Tomasz Rapita i Piotr Kut), - 91 pkt.
  3. Sky4Four (Michał Barański, Anna Dzido, Zbigniew Kordzikowski, Arkadiusz Szczebiot i Arkadiusz Wantoła), Aeroklub Warszawski – 74 pkt.
    Startowało 7 drużyn.