SPORT SPADOCHRONOWY
SPORT SPADOCHRONOWY
Agnieszka i Stefan Wiesnerowie - Medalici Mistrzostw Europy i Pucharu Świata

RODZINA WIESNERÓW ZDOBYWA 6 MEDALI NA MISTRZOSTWACH EUROPY ORAZ NA PUCHARZE ŚWIATA

Stefan Wiesner, reprezentujący Niemcy został Mistrzem Europy w klasyfikacji ogólnej, zdobył w Cheboksary w sumie 5 medali na Mistrzostwach Europy oraz Pucharze Świata, organizowanym w m. Cheboksary (Rosja), w dniach 22-26 sierpnia 2013 r., w tym 2 złote indywidualne, 1 brązowy indywidualnie oraz dwa brązowe wraz z druzyną.

Agnieszka Wiesner, jego żona reprezentująca Polskę zdobyła wraz z drużyną brązowy medal w konkurencji skoków grupowych na celność lądowania.
Jej występ na Mistrzostwach okazał się pechowy. Pomimo uzyskania wyniku takiego samego jak trzecia zawodniczka Monika Sadowy-Naumienia nie stanęła na podium. Po skokach finałowych Polki miały po 0,11 m, w tej sytuacji stosuje się skoki dogrywkowe. Jednakże niestety pogoda nie pozwoliła na wykonanie tej dogrywki. W takiej sytuacji Regulamin dopuszcza liczenie ilości najlepszych wyników ze wszystkich kolejek skoków. Ilość center była taka sama, ilość skoków z wynikiem 0,01 też. Dopiero ilość wyników 0,02 zdecydowała o zwycięstwie jednej z zawodniczek.

Jest to już czwarty medal zdobyty przez polską zawodniczkę Agnieszkę WIESNER w tym roku, na zawodach wysokiej rangi.

Pierwszy, brązowy medal zdobyła w tym roku na Pucharze Świata w Alenstadt (Niemcy), następny już złoty, z rewelacyjnym wynikiem 0,05 z siedmiu kolejek skoków, w Belluno(Włochy). Złoty wraz z drużyną też na zawodach w Belluno.

Rodzina Wiesnerów to aktualnie najbardziej utytułowana rodzina w świecie spadochronowym.