SPORT SPADOCHRONOWY
SPORT SPADOCHRONOWY

 

REJESTR REKORDÓW POLSKI

W SPORCIE SPADOCHRONOWYM

 

1. G-1-b Indywidualne skoki na celność lądowania, z użyciem centra o średnicy 0,05 m.

- Rekord Ogólny – Dzień

13 lądowań na centro , 14 lądowanie 0,00 m. – Marek Tarczykowski

(poza miejscem i czasem ustanawiania rekordu)

25-28.06.1994 r., Kraków

 

2. G-1-b Indywidualne skoki na celność lądowania, z użyciem centra o średnicy 0,03 m.

- Rekord Ogólny – Dzień

6 lądowań na centro , 7 lądowanie 0,01 m. – Mikołaj Marczyk

22.07.1997 r., Lublin

 

3. G-1-c   Akrobacja indywidualna

   Rekord Ogólny – na zawodach

   Wojciech Białobrocki – 6,17 s.

   22.09.1995 r., Zielona Góra

 

4. G-2-b

Grupowe skoki na celność lądowania kobiet , z użyciem centra o średnicy 0,05 m.

Grupy 4-osobowe

-   Rekord kobiecy – Dzień

1 lądowanie na centro , 2 lądowanie 0,05 m.

05.06.1989 r., Nowy Targ

 

5. G-2-b

Grupowe skoki na celność lądowania , z użyciem centra o średnicy 0,05 m.

Grupy 4-osobowe

- Rekord Ogólny – Dzień

8 lądowań na centro , 9 lądowanie 0,01 m.

Halle-Oppin, 24-29.09.1990 r.

 

6. G-2-c-2 Największa formacja w wolnym spadaniu

-.   Rekord Ogólny – Dzień

       20 osób

16.10.1991 r., Oleśnica

 

7. G-2-d-4 Canopy Relative Work – Największa formacja w Canopy Relative Work

 

     - Rekord Ogólny

9 osób

16.08.1991 r., Piastów

 

8. G-1-a Indywidualne skoki wysokościowe

(wysokość wolnego spadania)

 

-   Rekord kobiecy – Dzień

Edyta Gierczak 7 066,0 m.

21.05.1993 r. Poznań-Ławica

 

9. G-2-a Grupowe skoki wysokościowe

(wysokość wolnego spadania w grupie)

 

-   Rekord ogólny – Dzień

6 770,0 m. - 3 osoby

21.05.1993 r. Poznań-Ławica

 

10. G-2-a Grupowe skoki wysokościowe

(wysokość wolnego spadania w grupie)

 

-   Rekord ogólny – Dzień

5 744,0 m. – 5 osób

17.05.1993 r. Poznań-Ławica

 

11. G-2-a Grupowe skoki wysokościowe

(wysokość wolnego spadania w grupie)

 

-   Rekord ogólny – Dzień

5 895,0 m. – 6 osób

18.05.1993 r. Poznań-Ławica

 

12. G-2-a Grupowe skoki wysokościowe

(wysokość wolnego spadania w grupie)

 

-   Rekord ogólny – Dzień

5 815,4 m. – 7 osób

21.05.1993 r. Poznań-Ławica

 

 

13. G-2-a Grupowe skoki wysokościowe

(wysokość wolnego spadania w grupie)

 

-   Rekord ogólny – Dzień

5 383,1 m. – 9 osób

20.05.1993 r. Poznań-Ławica

 

14. G-2-a Grupowe skoki wysokościowe

(wysokość wolnego spadania w grupie)

 

-   Rekord ogólny – Dzień

5 613,7 m. – 10 osób

20.05.1993 r. Poznań-Ławica

 

15. G-2-a Grupowe skoki wysokościowe

(wysokość wolnego spadania w grupie)

 

-   Rekord ogólny – Dzień

5 501,3 m. – 13 osób

02.07.1993          Poznań-Ławica     

  1. G-2 –c – 2 Największa Formacja w grupie

           REKORD OGÓLNY – DZIEŃ

 

Spadochronowy Rekord RW.

Drużyna 45-osobowa, w składzie:

AMBROZIAK Jacek, FILIPOWSKI Dariusz, GARSTKA Jarosław, JANKIEWICZ Grzegorz, BIAŁECKI Markiz, BANASZKIEWICZ Dariusz, BAŁA Dawid, BOŁDAK Mariusz, BROŻKO Maciej, DESKIEWICZ Krzysztof, DRATWA Sebastian, CNOTALSKI Roman, HALICKI Radosław, TARCZYKOWSKI Marek, KARWOWSKI Artur, KEMPYS Łukasz, MICHALAK Maciej, KOBA Mariusz, KUCHARSKI Janusz, LASKOWSKI Marcin, MACHOWICZ Maciej, NOWAKOWSKI Marek, NOWOWIEJSKA Ewa, OCHMAŃSKI ZBIGNIEW, FILUS Krzysztof, PALISZEK Janusz, PILARCZYK Izabela, SEŃ Marcin, STANIAK Andrzej, STAŚKIEWICZ Bartosz, SZLĘK Jan, SZOT Jarosław, SZOT Marcin, SZPITALNY Szymon, TRACEWSKI Maciej, WEGRZECKI Maciej, ZAMECZNIK Zuzanna, ZARZECZNY Piotr, AUGUSTYNIAK Piotr, BŁAŻEWICZ Piotr, KAPELA Dariusz, Kłonica Robert, STEMPIŃSKI Radosław, PIETRZAK Marek, LAMCH Andrzej.

Aeroklub Ostrowski, lotnisko w Michałkowie, 19 czerwca 2008 r. ,

  1.    G-2 –c – 2 Największa Formacja w grupie

           REKORD KOBIECY – DZIEŃ

 

Spadochronowy Rekord RW.

Drużyna 11 -osobowa, w składzie:

Karolina GEILKE, Marta PIETRYK, Anna SZYMAŃSKA, Agnieszka CECHA BOŁDAK, Izabela PILARCZYK, Renata NIEDZIAŁKOWSKA, Amelia BOBOWSKA, Monika SIATKOWSKA, Ewa NOWOWIEJSKA, Zuzanna ZAMECZNIK, Bogna SZYLLER.

           Aeroklub Ostrowski, lotnisko w Michałkowie, 5 września 2008 r.

  1.  G - 2 –c – 2 Największa Formacja w grupie

           REKORD KOBIECY – DZIEŃ

 

Spadochronowy Rekord RW.

Drużyna 20 -osobowa, w składzie:

Kinga PEŁKA, Agnieszka BOŁDAK, Izabela PILARCZYK, Renata NIEDZIAŁKOWSKA, Amelia BOBOWSKA, Monika SIATKOWSKA, Bogna SZYLLER, Kinga KOMOROWSKA, Laura STACHOWSKA, Urszula KUCHARCZYK, Karolina PAPAJ, Agata CHMIELAK, Natalia FELENDER, Aleksandra KOWALSKA, Katarzyna WITKOWSKA, Dominika GODLEWSKA, Dagmara KOPIŃSKA, Grażyna BUBAŁA, Agnieszka ROMAN, Agnieszka SZCZERBAKOW

         Aeroklub Ostrowski, lotnisko w Michałkowie, 28 sierpnia 2009 r.

 

 

19. G-1-b Indywidualne skoki na celność lądowania, z użyciem    

     centra o średnicy 0,02 m.

- Rekord Ogólny – Dzień – Na zawodach

   3 lądowania na centro, 4 lądowanie 0,01 m.

   Monika Sadowy-Naumienia

   27.09.2009 r., PARAWCS , Locarno (Szwajcaria).

 

20. G-1-b Indywidualne skoki na celność lądowania, z użyciem

     centra o średnicy 0,02 m.

- Rekord Ogólny – Dzień - Na zawodach

  4 lądowania na centro , 5 lądowanie 0,09 m. – Sławomir Bednarski

  27.09.2009 r., PARAWCS , Locarno (Szwajcaria).

 

21. G - 2 –d – 4 Największa Formacja w Canopy Formation (CF

- Rekord Ogólny – Dzień

Spadochronowy Rekord CF.

Drużyna 11 -osobowa, w składzie:

Szymon CHEŁMICKI, Michał BALONIS, Marcin BĄK, Piotr

PIOTROWSKI, Jarosław ZWIERZYŃSKI, Sebastian RYŻKO,

Grzegorz SUJKOWSKI, Piotr CUBER, Marek GRZEBIELISZEWSKI,

Paweł MICHALSKI, Robert ADASZEWSKI

lotnisko w Chrcynnie, 11 czerwca 2011 r.

 

22. G - 2 –c – 2 Największa Formacja w grupie Vertical Formation             Skydiving (VFS)

- Rekord Ogólny – Dzień

Spadochronowy Rekord VFS

Drużyna 10 - osobowa, w składzie:

Jarosław BARTCZAK, Maciej GRUDZIEŃ, Piotr BEREDA, Grzegorz LEONOW, Dariusz FILIPOWSKI, Sebastian MATEJEK, Artur KARWOWSKI, Sebastian DRATWA, Beata MASŁOWSKA, Maciej MICHALAK

Włocławek, lotnisko Kruszyn, 16 września 2011 r.

- 2 –c – 2 Największa Formacja w grupie  

          23. G - 2 –c – 2 Największa Formacja w grupie

           REKORD OGÓLNY – DZIEŃ

 

Spadochronowy Rekord RW.

Drużyna 70-osobowa, w składzie:

Lp.

Imię i Nazwisko

Nr licencji POL-

  1.  

Wojciech Schneider

100/08

  1.  

Tomasz Wojciechowski

214/08

  1.  

Jacek Jędrych

098/08

  1.  

Bartosz Cisek

218/08

  1.  

Dominik Bidziński

104/08

  1.  

Piotr Augustyniak

084/03

  1.  

Bartosz Staśkiewicz

208/08

  1.  

Roman Cnotalski

135/12

  1.  

Przemysław Pikus

103/08

  1.  

Anna Dzido

110/10

  1.  

Sebastian Matejek

151/11

  1.  

Tomasz Ignaczuk

117/12

  1.  

Janusz Paliszek

090/08

  1.  

Dariusz Filipowski

023/06

  1.  

Paula Szymańska

119/11

  1.  

Rafał Popławski

118/12

  1.  

Paweł Łęgowski

134/12

  1.  

Laura Stachowska

130/09

  1.  

Kinga Komorowska

123/09

  1.  

Karolina Papaj

119/09

  1.  

Konrad Sulowski

143/12

  1.  

Izabela Pilarczyk

205/08

  1.  

Ewa Pisarek

136/12

  1.  

Marcin Szot

321/08

  1.  

Maciej Machowicz

081/08

  1.  

Krzysztof Kiebała

224/08

  1.  

Wojciech Zbiegniewski

116/08

  1.  

Robert Przytuła

137/12

  1.  

Arkadiusz Szczebiot

140/12

  1.  

Tomasz Witkowski

123/12

  1.  

Paweł Rey

138/12

  1.  

Zbigniew Kordzikowski

119/12

  1.  

Tomasz Prusak

083/08

  1.  

Maciej Węgrzecki

084/08

  1.  

Robert Sitarz

139/12

  1.  

Jarosław Szot

080/08

  1.  

Paweł Kardyni

311/08

  1.  

Maciej Lamentowicz

086/03

  1.  

Szymon Szpitalny

093/08

  1.  

Jerzy Łącki

220/08

  1.  

Artur Zieliński

141/12

  1.  

Jarosław Bieliński

063/06

  1.  

Tomasz Rzeczkowski

318/08

  1.  

Artur Karwowski

095/08

  1.  

Olimpia Patej

111/10

  1.  

Tomasz Rapita

021/06

  1.  

Piotr Sateja

319/08

  1.  

Robert Wolski

326/08

  1.  

Maciej Tracewski

082/08

  1.  

Maciej Król

131/12

  1.  

Marcin Pietrucha

314/08

  1.  

Robert Jurczak

130/12

  1.  

Krzysztof Szopiński

216/04

  1.  

Krzysztof Kalinowski

310/08

  1.  

Piotr Góralski

112/08

  1.  

Sebastian Dratwa

227/03

  1.  

Marcin Laszuk

202/08

  1.  

Piotr Błażewicz

089/03

  1.  

Jan Ślusarczyk

227/08

  1.  

Zenon Laszuk

119/08

  1.  

Wojciech Hajduk

120/12

  1.  

Karina Laszuk

132/12

  1.  

Iwona Raczkiewicz

006/07

  1.  

Grzegorz Szusta

300/08

  1.  

Krzysztof Lewandowski

087/03

  1.  

Wojciech Polczyk

218/04

  1.  

Emanuela Paczulla

099/08

  1.  

Agata Chmielak

128/09

  1.  

Amelia Bobowska

332/08

  1.  

Bartosz Żukowski

142/12

 

lotnisko w m. Klatovy, Rep. Czeska, 26 września 2012 r.

 

21. G-1-c Indywidualne skoki na akrobację Kobiet

- Rekord Ogólny – Dzień - Na zawodach

       Wynik: 8.45 - Bogna Bielecka

       Cheboksary, Rosja, Spadochronowe Mistrzostwa Europy,

       22-26.09.2013 r.

 

22. Rekord Polski w konkurencji CP m. KLATOWY 26.08.2014r.

      Sebastian Dratwa 113,80m (nagroda za dynamiczne zdjęcie z   

      wydarzenia).

 

23.Rekord Polski w konkurencji CF 2SQ m. BANJA LUKA

    18.08.2014r. Drużyna w składzie: Michał Balonis, Paweł Michalski,

     Marcin Bąk - 10 punktów.

 

24. Rekord Polski w konkurencji CF 2SQ m. Radawiec 29.08.2014r.

      Drużyna w składzie: Michał Balonis, Paweł Michalski, Marcin

     Bąk -  11 punktów.

 

25. Rekord Polski w konkurencji RW Największa Formacja Kobiet

      Kruszyn/Włocławek 05.09.2014r.  - 21 osób.

 Karolina PAPAJ, Małgorzata SOLNICA, Katarzyna WITKOWSKA, Olimpia PATEJ, Katarzyna DOMŻAŁA, Agata CHMIELAK, Karolina LASZUK, Agnieszka BOŁDAK, Izabela PILARCZYK, Maja WAŻNIEWICZ, Maja PROCHOWICZ, Marta MOLIŃSKA, Kamila WALCZAK, Monika PILARSKA, Monika SIATKOWSKA, Małgorzata PONIATOWSKA, Katarzyna SZYMAŃSKA, Magdalena ZAREMBA, Joanna MATYJAS, Kinga KOMOROWSKA, Iwona RACZKIEWICZ.

Rekordy jeszcze nie zatwierdzone

26.  G-1-b Indywidualne skoki na celność lądowania, z użyciem 

      centra o średnicy 0,02 m.

- Rekord Ogólny – Dzień - Na zawodach

  5 lądowań na centro  Tomasz Rapita

 

  26.10.2014 r. PARAWCS, Locarno (Szwajcaria)

27. G-2 Grupowe skoki wysokościowe

-   Rekord  ogólny – Dzień

rekord Europy w wysokości opuszczenia statku powietrznego    

formacją  trzyosobową – 10 650 m.

Tomasz Kozłowski, Tomasz Witkowski i Arkadiusz Majewski.

03.12.2014 r. Popławy

 

28. G-2 Grupowe skoki wysokościowe

-   Rekord  ogólny – Dzień

  rekord Europy w odległości swobodnego spadania formacją

       trzyosobową – 9 480 m.

  Tomasz Kozłowski, Tomasz Witkowski i Arkadiusz Majewski.

  03.12.2014 r. Popławy

 

29. G-2 Grupowe skoki wysokościowe

 

-   Rekord  ogólny – Dzień

       rekord Europy w pionowej prędkości spadania bez drogue  formacją    

       trzyosobową – 311km/h

      Tomasz Kozłowski, Tomasz Witkowski i Arkadiusz Majewski

  03.12.2014 r. Popławy

 

30. G-2 Grupowe skoki wysokościowe

 

-   Rekord  ogólny – Dzień

      rekord Polski w wysokości lotu balonem na ogrzane powietrze;

Piloci   balonu: Dariusz Brzozowski i Włodzimierz Klósek.

03.12.2014 r. Popławy

 

31. Rekord Polski w konkurencji VFS Największa Formacja w tunelu

      aerodynamicznym

      Ożarów 04.12.2014r.  - 13 osób.